Kvalita z Hlinecka

Výzva III. pro rok 2016

Zasedání certifikační komise

Začátkem měsíce dubna proběhla třetí certifikace značky Kvalita z Hlinecka. Certifikační komise posoudila celkem deset žádostí. Dvě žádosti v oblasti zážitky a osm žádostí v oblasti výrobky, z nichž dvě žádosti byly podány na rozšíření řady výrobků, které byly certifikovány již v roce 2014. Ze všech žádostí nesplnila požadavky pouze jediná, ostatní žadatelé obstáli na výbornou. Regionální značka má tak po třetí certifikaci již dvacet tři držitelů.

 

Třetí předání certifikátů značky Kvalita z Hlinecka

Dne 24. dubna 2016 na Svatojiřském jarmarku v Hlinsku byly předány certifikáty novým držitelům, kteří se svou žádostí uspěli v letošním roce před certifikační komisí. Regionální značka byla zavedena v roce 2014 a po třetí certifikaci má již dvacet tři držitelů.

Certifikovány značkou Kvalita z Hlinecka byly níže uvedené produkty:

  • Josef Fidler - Hlinecká žinylka (žanylka)
  • Manželé Jitka a Daniel Šustrovi - Ručně dlabané dřevěné misky
  • Včelařství Babákov s.r.o. - Babákovské medy: Lesní (medovickový) med, Květový (nektarový) med, Pastovaný (krémový) med
  • Zbyněk Štěpánek - Čerstvé kozí sýry balkánského typu ve variantách (sýr přírodní, s česnekem, bazalkou, ořechy, chilli, brusinkami, kořeněné bylinkovou směsí, pikantní směsí nebo medvědím česnekem), Syrovátkový sýr - urda, Brynza, Kozí zmrzlina - vanilková, jahodová, s lesním ovocem, kávová, mátová.


V oblasti zážitků získali certifikát:

  • Pivovar Rychtář, a.s. - Exkurze v pivovar Rychtář s návštěvou minipivnice a minimuzea pivovarnictví
  • Včelařství Babákov s.r.o. - Včelí stezka pro děti a dospělé


Po celý den jarmarku byl v areálu umístěn i stánek Místní akční skupiny Hlinecko s ukázkou certifikovaných produktů a katalogem certifikovaných výrobků, služeb a zážitků.

 

Výzva k podávání žádosti o značku Kvalita

Výzva k podávání žádosti o značku Kvalita z Hlinecka III

 

Fotogalerie