Mias OC spol. s r.o.

výroba kancelářského nábytku

Výroba kancelářského nábytku Mias OC spol. s r.o byla založena 7. září roku 1990, jako byla společnost ROVI s.r.o. V roce 1991 tato společnost koupila opuštěnou halu od firmy TONA Pečky a tím byla zahájena novodobá historie výroby nábytku v Krouně. V roce 1993 investoval do společnosti ROVI s.r.o. pan Kurt Schärf, prostřednictvím své společnosti Schärf GmbH ve Wormsu v Něměcku. Firma nadále působila na trhu v ČR pod názvem Schärf-ROVI s.r.o. Poté byla v Německu v rámci sjednocování a nákupu dalších německých firem panem Schärfem, ustavena akciová společnost SCHAERF AG, a naše firma používala název SCHAERF-ROVI spol. s r.o. Na konci 20. století byla celá německá akciová společnost SCHAERF AG prodána nadnárodnímu koncernu SAMAS NV se sídlem v Holandsku a v roce 2005 byla naše společnost přejmenována na Samas Česká republika spol. s r.o. v rámci jednotné obchodní strategie koncernu.

V lednu 2010 management společnosti Samas Česká republika spol. s r.o. zahájil jednání s německým partnerem o odkupu firmy v Krouně systémem management by out.
Jednání o odkupu firmy v Krouně, trvající půl roku byla završena dne 28.7.2010, kdy byla podepsána smlouva mezi českými manažery firmy a německým správcem o odkupu společnosti Mias OC s r.o. a převodu celé firmy do českých rukou. Mias OC s r.o.,společnost vyrábějící již více jak 22 let nábytek v Krouně pokračuje ve své úspěšné podnikatelské činnosti a v rámci spolupráce s bývalými "skupinovými" podniky ve východní a střední Evropě v alianci "office concept ", působí na trhu v České republice a ostatních státech celé Evropy. Důležitá je ta skutečnost, že firma Mias OC s r.o. má za 22 let své existence řadu spokojených zákazníků, vynikající reference, kredit spolehlivosti, slušnosti a flexibility, stabilizovaný a profesionální personál, vlastní výrobní areál, technologie a další nové zakázky. Je jednou z mála firem, ne - li jedinou, nejdéle působící v České republice v oboru kancelářského nábytku v její "polistopadové" historii. V současné době má 54 zaměstnanců, pobočku v Praze a návazně spolupracuje s firmami v regionu Hlinecka.

Letos zaznamenala výrazný nárůst exportu na německý trh, na který se cíleně zaměřila po svém osamostatnění před dvěma lety. Postupným rozšiřováním sítě prodejců začala získávat důležitou pozici. Zatímco loni jsme k našim západním sousedům vyvezli nábytek za 4 mil. Kč, letos za bezmála 20 milionů. Výhledově by měl export do Německa tvořit zhruba 15 až 20 % celkového obratu firmy. Firma podporuje regionální spolky a instituce a významně spolupracuje s úřady a institucemi v regionu Hlinecka, Chrudimska a Pardubického kraje.

Kontakty

Mias OC spol. s r.o.

Krouna 322

539 43 Krouna

http://www.miasoc.cz

Kontaktní osoba: 
Ing. Martin Pavliš 
tel.: 724701001
Email: martin.pavlis@miasoc.cz 

Galerie