na úvod
Projekty a akce MAS / Poznejte zelené srdce Česka
 
  navigace: úvod / Projekty a akce MAS / Poznejte zelené srdce Česka

 

Projekt spolupráce PRV IV.2.1 Poznejte zelené srdce Česka

Záměrem projektu je zvýšení návštěvnosti na území CHKO Žďárské vrchy, kterému je přezdíváno "zelené srdce Česka", a to netypickou motivační formou - hrou. Zapojením rodičů a dětí do putovní hry "Poznejte zelené srdce Česka" posílíme návštěvnost na mnoha místech v regionu a nabídneme prostřednictvím pověstí a pohádek atraktivní zajímavá místa nejen pro děti. Budeme také motivovat rodiny se stále vracet a navštěvovat naše území častěji. Díky promyšlené hře budou děti motivovány stále více poznávat region a získávat za svou snahu drobné i větší bonusy. Součástí projektu není jen spuštění celé hry, ale zejména tvorba propagačních materiálů, které budou celou hru provázet. Propagace bude zajištěna jak uvnitř regionu, tak vně. Právě rodiny s dětmi jsou nejčastějšími návštěvníky našich malých "hor". Do hry budou zapojeny i subjekty nabízející služby v oblasti cestovního ruchu.

Spolupracující MAS: Havlíčkův kraj, o.p.s.

Celkové výdaje projektu 1 595 740 Kč

Zapojitelné území CHKO Žďárské vrchy z MAS Hlinecko, o.s.- Trhová Kamenice, Vysočina, Všeradov, Vítanov, Vortová, Hlinsko, Jeníkov, Raná, Vojtěchov, Kladno, Dědová, Krouna

prezentace k projektu

Pravidla hry
Seznam míst pro obdržení razítka do putovní knížky
Otevírací doby v infocentrech
Putovní knížka
Logo projektu


Listujte si knihou "Poznejte zelené srdce Česka - Pověsti a pohádky ze Žďárských vrchů"
Kniha "Poznejte zelené srdce Česka - Pověsti a pohádky ze Žďárských vrchů" ke stažení (29 MB)


Mapa "Poznejte zelené srdce Česka"

Pexeso "Poznejte zelené srdce Česka"

Zahrajte si
Pexeso "Poznejte zelené srdce Česka"


Listovat Omalovánkami "Poznejte zelené srdce Česka"
Omalovánky ke stažení "Poznejte zelené srdce Česka"

 


Výstupy projektu

 

 


 

Akce v době udržitelnosti

 

Vyhlášení výherců putovní soutěže Poznejte zelené srdce Česka za rok 2017

V sobotu dne 21. dubna 2018 proběhlo u příležitosti Svatojiřského jarmarku na Betlémě v Hlinsku předání cen třem výhercům putovní soutěže Poznejte zelené srdce Česka za rok 2017. Ceny a zarámovaný obraz od ilustrátorky knihy pověstí byly předány zástupci MAS Havlíčkův kraj a MAS Hlinecko.

   
Vyhlášení výherců putovní soutěže Poznejte zelené srdce Česka za rok 2016

V sobotu 8. dubna 2017 proběhlo ve Ždírci nad Doubravou, u příležitosti konání Jarního Ždíreckého jarmarku, předání cen výhercům putovní soutěže Poznejte zelené srdce Česka. Místní akční skupina Havlíčkův kraj měla na jarmarku po celou dobu stánek, kde mohli hráči získat informace o hře. Putovní soutěž byla zahájena v roce 2015 na Svatojiřském jarmarku v Hlinsku a nyní je ve hře registrováno téměř 1800 hráčů, hra bude trvat do konce roku 2019.

   
Vyhlášení prvních výherců putovní soutěže Poznejte zelené srdce Česka

Místní akční skupina Hlinecko se v neděli 24. dubna 2016 zúčastnila tradičního Svatojiřského jarmarku v Hlinsku. Po celý den byl v areálu Betléma umístěný stánek s prezentací putovní soutěže Poznejte zelené srdce Česka, která byla v minulém roce na jarmarku slavnostně spuštěna, a bude trvat ještě čtyři roky.