TK Hlinsko, z.s.

Tenisový klub byl založen v Hlinsku roku 1923 pod názvem SK Hlinsko. V začátcích se jednalo o přátelská utkání se sousedními oddíly z Chrudimi a Havlíčkova Brodu.
V současnosti funguje pod názvem TK Hlinsko, z. s. a sídlí v areálu Olšinky, kde využívá čtyři antukové kurty. V této době je vydáno stavební povolení na rozšíření o další dva nové kurty. Ty napomůžou rozšířit trenérské možnosti a zároveň výrazně zapojit i neregistrované zájemce a hobby hráče.
Náplní tenisového oddílu TK Hlinsko je práce s dětmi. Tělovýchovná činnost probíhá formou klubových tréninků a kroužků, individuálních tréninků, případně pak cílenou přípravou na turnaje a mistrovské soutěže.
V roce 2022 bylo registrováno v klubu něco málo přes 180 členů, šest trenérů připravených pro 80 aktivně hrajících dětí. Klub TK Hlinsko se pravidelně účastní mistrovských turnajů v Pardubickém kraji. Nejmladší kategorie baby a mini se pravidelně probojovávají na mistrovství ČR. Mezi největší týmové úspěchy patří 3. místo na MČR v roce 2017, a dokonce 2. místo v roce 2021 mezi velkokluby Agrofert Prostějov a Sparta Praha.Letos tvořili tři odchovanci hlineckého klubu základní kostru týmu mistrovského celku TK Agrofert Prostějov, se kterým také vyhráli MČR družstev. I mladší žáci zvítězili (tým se třemi hráči, dva odchovanci TK – Pavel Oliver Dufek, Michal Rakouš) pod vlajkami ČR 1. místo na ME ve Francii.
 

Kontakty

TK Hlinsko, z.s.

Tenisový oddíl

Olšinky 1063

539 01 Hlinsko

www.tkhlinsko.cz

Předseda:

Ing. Pavel Dufek

Telefon: +420 724 110 162

Galerie