Finanční gramotnost

[1/3]

Marek si vybral 2 podobné školy v Chrudimi a v Pardubicích a rodiče Marka se rozhodují, jestli bude výhodnější internát v Chrudimi nebo v Pardubicích anebo se více vyplatí dojíždět každý den do Pardubic nebo do Chrudimi. 10 měsíců v internátu v Pardubicích stojí 14 800 Kč, 10 měsíců v internátu v Chrudimi stojí 15 600 Kč. Každý měsíc pojede Marek čtyřikrát tam i zpátky. Každý týden vyjde jízdenka tam a zpátky do Chrudimi 44 Kč, do Pardubic 60 Kč. Měsíční jízdenka do Chrudimi vychází na 1 100 Kč, do Pardubic 1 300 Kč. [I.] Vypočítej, na kolik rodiče Marka vyjde jeden měsíc v internátu v Chrudimi a [II.] jeden měsíc v internátu v Pardubicích. [III.] Porovnej tyto ceny s cenami měsíčních jízdenek do daných měst a napiš kolik rodiče ušetří při měsíční jízdence.

 

Soutěž Rob a Botka ve světě financí je organizována v rámci projektu Místní akční plán rozvoje vzdělávání v ORP Hlinsko, který realizuje Místní akční skupina Hlinecko, z.s.
Tým MAS Hlinecko: autoři úloh: Mgr. Jana Pokorná (ZŠ Včelákov), Mgr. Jiřina Pražanová (ZŠ Včelákov) a Mgr. Tomáš Suchomel (ZŠ Resslova Hlinsko), kresby: Martin Horák a Jiří Louthan, tvorba e-learningu: Mgr. Luboš Bureš.