Divadelní spolek GT Hlinsko

Divadelni spolek GT Hlinsko vznikl pod vedenim učitelky anglickeho jazyka na gymnaziu Lady Leszkowove. Prvotni myšlenkou bylo aktivně začlenit studenty do vyuky, napsala proto dvě hry v angličtině. Po velkem uspěchu se soubor rozrostl natolik, že skromne podminky školy již nestačily a představeni se přesunula do Komorniho divadla. Zde se již odehraly autorske inscenace Harrison Bergeron a Amerika, ktere byly nacvičeny jak v anglickem, tak i v českem jazyce. Po otevřeni Multifunkčniho centra se soubor opět přestěhoval a uvadi zde dalši čtyři hry: Aby se Čechům ovary zachvěly, Barona, Lenore a Narodni třidu.

Soubor je charakteristicky praci s tematy, dotykajicich se problemů současne společnosti. Hry tedy zabiraji široke spektrum namětů jako xenofobie, totalita, zavislost na počitačovych hrach či života v době každodenni reklamni masaže. Herci se však tato temata snaži podat odlehčenou a humornou formou a zaroveň přimět divaka, aby o těchto problemech přemyšlel. Soubor byl take již několikrat oceněn na divadelnich přehlidkach jak za scenař, tak za herecke vykony.

GT Hlinsko take každoročně pořada mezinarodni festival studentskeho divadla Artsy Fartsy. Proběhly již tři ročniky, kterych se zučastnili divadelnici z Egypta, Maďarska, Slovinska či Rumunska, ale navštěvnici mohli vidět i představeni renomovanych českych divadel a navštivit koncerty a workshopy. Soubor se snaži rozvijet kulturni scenu v Hlinsku, proto pravidelně pomaha s organizaci dětskeho dne, prohlidek Betlemu s Babičkou, plesů či tematicky laděnych dnů na Betlemě, na kterych take můžete shlednout některou z kratkych rymovanych frašek.

Kontakty

Občanské sdružení GT Hlinsko 

Horní Holetín 5

539 71 Holetín

http://gthlinsko.cz/

Galerie