Sbor dobrovolných hasičů Trhová Kamenice

SDH Trhová Kamenice byl založen na základě tehdejšího policejního řádu 6. července 1876 a jeho činnost nebyla od té doby přerušena. Dne 26. 2. 1877 se konala první valná hromada sboru. 23. 5. 1880 byl vysvěcen spolkový prapor. Částku ve výši 143 zlatých na jeho pořízení pokryly finanční dary a sbírka. Prapor je dodnes v opatrování sboru.

Sbor má v současnosti 61 členů, z toho 17 je zařazeno do výjezdové jednotky. Jednotka sboru je zařazena do kategorie JPO III s časem výjezdu do 10 min. Spolupracujeme v systému IZS (integrovaný záchranný systém) a naše jednotka je povolávána k událostem řídícím střediskem IZS SMS zprávami a sirénou. Naše jednotka SDH vyjíždí cca k 15 zásahům ročně, ať už je to požár, technická pomoc, únik nebezpečných látek, dopravní nehoda či záchrana osob. Je schopna provést zásah vodou, a to za pomoci vlastní cisternové automobilové stříkačky, zorganizovat dálkovou dopravu vody na místo zásahu.

Výzbroj jednotky SDH Trhová Kamenice se skládá z cisternových automobilových stříkaček CAS 32 Tatra 815 a CAS 25 Škoda 706 RTHP, dopravní automobil DA - L1Z - Ford Tranzit 4x2. Dále patří do vybavení sboru přenosné motorové stříkačky PS 8,  PS 12 a PS 12 (1500ccm), motorová pila, dýchací přístroje SATURN, plovoucí čerpadlo, raft (plovoucí člun), přetlakový ventilátor na odvětrávání zakouřených prostor, elektrocentrála a kalová čerpadla. Velkou chloubou po našich předcích je historická ruční stříkačka z roku 1924 s výkonem 200l/min tažená koňským potahem a kolový naviják na hadice z roku 1881.

SDH se kromě aktivit spojených se zásadami, teoretickými a praktickými nácviky a činnosti pro obec, účastní i soutěží v požárním sportu. Dále propagujeme požární ochranu při besedách v MŠ a ZŠ Trhová Kamenice, na dětských táborech a na dalších dětských akcích.

Každý rok pořádáme u rozhledny na Zubří soutěž historických stříkaček PS8.

Kontakty

 http://www.sdh.trhovakamenice.cz/

 

Galerie