Ochutnávka regionálních potravin Kvalita z Hlinecka na akci "Tady neziskovky vítejte!"

26. 9. 2016

V pátek 23. září 2016 se uskutečnil jedenáctý ročník akce „Tady neziskovky-vítejte!“, kde se školám a veřejnosti představily neziskové organizace působící na Hlinecku.

V sídle FOKUSU Vysočina mohli návštěvníci shlédnout prezentaci neziskových organizací a diskutovat s jejími představiteli. Pro účastníky byl připraven program v budově i na přilehlé zahradě. Hosté, převážně z řad základních škol z území MAS Hlinecko, byli hravou formou seznámeni s činností jednotlivých neziskových organizací, vždy byli obdařeni drobným dárkem a mohli si zakoupit vystavené výrobky.

Místní akční skupina Hlinecko poskytovala návštěvníkům informace o činnosti MAS, a byla prezentována zavedená regionální značka „Kvalita z Hlinecka“. Jako dárek si mohli účastníci odnést dětský časopis Hlinecký strakáček, katalog regionálních výrobků a také ochutnat místní certifikované potraviny: Hlinecký chléb z přírodního kvasu z Pekařství Vacek, uzeninu z Řeznictví u Švandů, med květový od Františka Řezníčka nebo čerstvé kozí sýry z farmy z Prosetína.

Nově se na akci návštěvníkům představil i divadelní spolek GT Hlinsko, který je také držitelem regionální značky Kvalita z Hlinecka. Členové spolku předvedli návtěvníkům ukázku ze svého divadelního představení Youtuber a také ukázky divadelní průpravy.

Akci završila beseda od 14h s novinářem a publicistou Ferdinandem Peroutkou a jeho manželkou. Manželé Peroutkovi hovořili o vztahu k místnímu kraji, o práci novináře, postoji k cenzuře a lásce ke golfu a počátku golfového hřiště ve Svobodných Hamrech.

Kancelář MAS Hlinecko 

 

 

Galerie