Ochutnávka regionálních potravin Kvalita z Hlinecka na akci Tady neziskovky vítejte

5. 10. 2015

V pátek 2. října 2015 se uskutečnil jubilejní desátý ročník akce „Tady neziskovky-vítejte“, kde se školám a veřejnosti představily neziskové organizace působící na Hlinecku.

V sídle FOKUSU Vysočina mohli návštěvníci shlédnout prezentaci neziskových organizací a diskutovat s jejími představiteli. Pro účastníky byl připraven program v budově i na přilehlé zahradě. Hosté, převážně z řad základních škol z území MAS Hlinecko, byli hravou formou seznámeni s činností jednotlivých neziskových organizací, vždy byli obdařeni drobným dárkem a mohli si zakoupit vystavené výrobky.

Akci završila beseda od 14h s hostem Romanem Álvarezem, který hovořil o své práci v neziskovém sektoru, rodině žijící na Kubě, léčitelských schopnostech nebo jeho pohledu na současnou migrační krizi.

Místní akční skupina Hlinecko se této akce zúčastnila již potřetí. Návštěvníkům byly poskytnuty informace o činnosti MAS, byla prezentována zavedená regionální značka „Kvalita z Hlinecka“. Jako dárek si mohli účastníci odnést dětský časopis Hlinecký strakáček, katalog regionálních výrobků a také ochutnat místní certifikované potraviny: Hlinecký chléb z přírodního kvasu z Pekařství Vacek, šunku jakodřív z Řeznictví u Švandů, med květový od Františka Řezníčka nebo čerstvé sýry a kravské mléko od paní Petry Horáčkové z Farmy pod Kopcem.

Kancelář MAS Hlinecko

Galerie