Petr Zelenka

Zachování tradice dalším generacím

Truhlářská dílna pana Zelenky byla založena v roce 1992 se zaměřením na výrobu atypických výplní otvorů z masivního dřeva, především na historické opravy a repliky oken, dveří a intarzovaného nábytku. Při výrobě jsou zachovávány osvědčené postupy a konstrukční spoje, které jsou zárukou dlouhé životnosti výrobku a odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Hlavní důraz je kladen na kvalitní materiál pocházející z našeho regionu, řemeslné zpracování a celkové souznění výrobku s objektem v daném stavebním stylu a charakteru stavby. Hlavní snahou je zachovat naše památky v původním stavu, rozvíjet a předat zkušenosti dalším generacím.

 

Certifikován značkou „Kvalita z Hlinecka“ byl níže uvedený produkt:

Historické dveře, okna, okenice, sakrální nábytek a nábytek s intarziemi v původním provedení

Certifikáty:

Historické dveře, okna, okenice, sakrální nábytek a nábytek s intarziemi v původním provedení - 2022

 

Historické dveře, okna, okenice jedná se o výplně otvorů historických staveb v památkových zónách s důrazem na zachování identity, konstrukčního řešení a dobového zpracování detailů včetně ruční práce. Každý výrobek je originál s vlastním návrhem a zpracováním. Jsou zhotovené starými metodami s pomocí ručního nářadí. Konstrukce oken a okenic jsou v souladu s historickou praxí. Dobové kování je zhotoveno místními řemeslníky. Na povrchu dveří, oken a okenic je vytvořen reliéf starého dřeva ošetřený přírodním voskem nebo syntetickou lazurou. Použitý materiál konstrukce dveří, oken a okenic je listnaté nebo jehličnaté dřevo.

Sakrální nábytek a nábytek s intarziemi v původním provedení je navržen konstrukčně s klasickými spoji s důrazem na ruční zpracování a dlouhou životnost nábytku. Použitý materiál je masiv smrk, dub, buk a jasan. Intarzie jsou z dýhy dřevin z regionu, a to z jasanu, buku, dubu a javoru. Řezbářské prvky jsou taktéž z regionu. Povrch je dle přání zákazníka natřen například včelím voskem, šelakem, vodním lakem.

 

 

Petr Zelenka
Blatno 76
539 01 Hlinsko
+420 608 834 202
truhlarska.vyroba@gmail.com
www.truhlarska-vyroba.cz

 

Propagační materály k udělené značce: