Včelařství Babákov s.r.o.

Životem včel

Včelí stezka vznikla v roce 2012 a je určena pro všechny věkové kategorie: pro rodiče s dětmi, skupiny dětí, dospělé i seniory, pro laiky i včelaře. Včelí stezka je pojízdná, takže může být prezentována na kterékoliv kulturní akci v přilehlém okolí. Je využívána i na základních školách při výuce žáků. V letních měsících je k vidění převážně ve skanzenu Veselý Kopec nacházejícího se nedaleko města Hlinska. Stezka má za úkol návštěvníkům umožnit pohled na život včel a zlepšit jejich vztah k přírodě formou, která není zcela běžná. Stezka napomáhá zachovat tradiční řemeslo – včelaření prostřednictvím nahlédnutí do práce samotného včelaře. Kromě včelí stezky nabízí Včelařství Babákov svým zákazníkům i prodej včelích

produktů (med, medovina, kosmetika).

 

Certifikován značkou „Kvalita z Hlinecka“ byl níže uvedený produkt:

Včelí stezka pro děti a dospělé

Certifikáty:

Certifikát Včelařství Babákov s.r.o. - Životem včel - 2016

 

Včelí stezka se prezentuje hlavně v letních měsících ve skanzenu Veselý Kopec. Stezka měla premiéru v červnu 2012 v Pelhřimově na dnech rekordů a kuriozit. Obsahuje celkem třináct panelů s povídáním o včelách, které návštěvník prochází a sbírá odpovědi na otázky z dotazníčku, který obdržel na začátku stezky. Dotazník je zaměřen na otázky ze života včel s výběrem vhodných odpovědí. Návštěvník je tak aktivně zapojen a má jedinečnou možnost dozvědět se více informací o včelaření, přírodě a zajímavostech ze života včel. Děti si mohou přečíst tématické básničky, ochutnat medové produkty nebo se dovědět, které pochutiny lze z medu vyrobit nebo upéci. Součástí stezky je i prosklený úl s živými včelami v období od dubna do října.

Při absolvování stezky se návštěvník nejen seznámí se životem včel, ale vyzkouší 
si i práci se včelařskými pomůckami. Na konci prohlídky proběhne vyhodnocení správných odpovědí z dotazníku. Zájemci si mohou také zkusit otočit klikou na medometu s otáčkoměrem, který je zhotoven ze starého dřevěného pivního sudu a vytvářet tak rekordy v počtu otočení klikou za minutu.

Po celou dobu zážitku se mohou návštěvníci dotazovat na věci, které je zajímají a také ochutnat včelí produkty.

 

 

Kontakt:

Včelařství Babákov s.r.o.
Horní Babákov 2
539 01 Hlinsko
Tel.: +420 606 928 635
E-mail: vladimir.saifr@seznam.cz
www.babakov.cz

 

Propagační materály k udělené značce: