Pavel Špíchal

MELSI všechno, MELSI čerstvě

Kvalitou z regionu Hlinecka byla oceněna výroba a unikátní konstrukce ručního mlýnku „MELSI“, který je využitelný v každé kuchyni.

Pohon techniky lidskou rukou je „nejstarším motorem“, která nepotřebuje jiné zdroje energie. Je pro člověka přirozený. Dříve byly v každé domácnosti různé ruční mlýnky, které hospodyně používaly na mletí různých surovin. Postupem času tyto všechny mlýnky nahradily elektrické přístroje. V současnosti se ale tradice ručně a čerstvě namletých a ihned použitelných surovin do moderních domácností vrací.  

Rodina pana Pavla Šplíchala používala pro svou potřebu dlouhá léta ruční mlýnek zahraniční výroby, ke kterému však měla během jeho používání několik výhrad. A tak se pan Šplíchal se svou letitou praxí technologa ve vývoji elektrospotřebičů rozhodl vytvořit univerzální ruční vlastní konstrukci. Vývoj nového mlýnku a jeho ověřování v praxi trvalo přes dva roky. Mlýnek je konstrukčně a materiálově řešen tak, aby vyhovoval náročným uživatelům a bezchybně sloužil několika dalším generacím tak, jak to u podobných mlýnků bývalo zvykem za časů našich babiček. Umí namlít mák do těsta na bábovku nebo na posyp švestkových knedlíků, připravit směs koření do vánočních perníčků, vytvořit z ovsa čerstvé ovesné vločky nebo zpracovat drobné luštěniny na mouku a do pokrmů semena i další koření. Někteří uživatelé ho využívají i na mletí čerstvé kávy.

Každý vyrobený kus je originálem s označením čísla výroby. Při výrobě převažuje ruční práce.  Mlýnek dokáže šetrným způsobem zpracovat široký sortiment surovin, snadno se udržuje a v neposlední řadě je designovým výrobkem v kuchyni z vysoce kvalitních přírodních materiálů.

Konstrukce mlýnku zaručuje spolehlivost, bezproblémovou obsluhu a snadnou údržbu. Jde nejen o ekologicky šetrný produkt pro zdravý životní styl, ale i o pomocníka, který je v každé domácnosti ozdobou.
http://www.mashlinecko.cz/_uploads/content/437/zadnistr.jpg

 

Certifikovány značkou „Kvalita z Hlinecka“ byl níže uvedený produkt:

Ruční mlýnek na semena MELSI

 

Certifikáty:

Certifikát Pavel Šplíchal - 2019

Certifikát Pavel Šplíchal - 2021

Certifikát Pavel Šplíchal - 2023

http://www.mashlinecko.cz/_uploads/content/437/uvod.jpg
Mlýnek MELSI  je ruční kuchyňský strojek na výrobu vloček, mletí mouky, drcení semen a koření.

Jeho univerzální využití umožňuje šetrným způsobem zejména zpracovat:

  • obiloviny (oves, pšenice, špalda, žito, pohanka, rýže, kroupy, slzovka,…),
  • luštěniny (červená čočka, fazole mungo,…),
  • semena (mák, sezam, len, slunečnice, dýně, konopí, ostropestřec,…),
  • koření (kmín, hřebíček, badyán, hořčičné semínko, nové koření,…).

Převod ozubenými kolečky zaručuje 100 % funkci mletí. Kluzná ložiska zajišťují snadné mletí bez odporu. Výsypka přímo pod mlecí komorou usnadňuje údržbu mlýnku. Pro většinu surovin vyhovuje univerzální nastavení. Tloušťku drcených semen lze regulovat. Dřevěné díly mlýnku jsou vyrobeny
 z masivního buku a jsou ošetřeny lněným olejem lisovaným za studena. Mlecí mechanismus je vyroben ze zdravotně nezávadné potravinářské oceli.

Mlýnek je určen pro každého, komu záleží na kvalitě přijímané stravy. Mlýnek umožní připravit čerstvou surovinu v množství, jaké momentálně potřebujete, přičemž zůstanou zachovány všechny důležité živiny, které se v obilninách, koření a semenech nacházejí jen v čerstvém stavu.

Zdravá strava z čerstvě namletých obilovin, semen i voňavého koření zpracovaného na mlýnku splňuje požadavky moderní kuchyně. Nabízí získání nejen jedinečné chutě pokrmu, ale vitality, výkonnosti, zdraví a krásy. 

 

Kontakt:

Ing. Pavel Šplíchal

Žitná 1485

539 01  Hlinsko

Tel. 725 601 759

E-mail: info@melsi.cz

www.melsi.cz

 

Propagační materály k udělené značce:

http://www.mashlinecko.cz/_uploads/content/437/letak.jpg

česky PDF