Roubenka s červenými okny

Kouzlo starých časů

Roubenka s červenými okny se nachází v centru města Hlinska, v Památkové rezervaci Betlém Hlinsko, která spadá pod Soubor lidových staveb Vysočina. Objekt leží poblíž řeky Chrudimky, v klidné části města vhodné k odpočinku a k relaxaci. V jeho blízkém okolí kdysi žili nejznámější umělci Hlinska, malíř Jaroslav Šmídra a sochař Karel Lidický. Rozmanitost krajiny nabízí výlety na mnoho zajímavých míst, neboť Hlinsko je umístěno v malebné krajině na rozhraní dvou chráněných krajinných oblastí, a to CHKO Železné hory a CHKO Žďárské vrchy.

Stáří roubenky je odhadováno na 200 let. V roce 2012 prošla rozsáhlou rekonstrukcí do dnešní podoby a nyní nabízí útulné ubytování ve starém stylu až pro 8 hostů.

V přízemí se nachází velká společenská místnost (krajově nazývaná seknice) s kuchyňskou linkou, lednicí a starodávnými kamny s pecí. Zde mohou návštěvníci v klidu trávit společné dny a večery. Na peci se také pohodlně vyspí jedna dospělá osoba nebo dvě děti. V přízemí je dále sprchový kout a dvě WC. V podkroví roubenky jsou dvě ložnice jedna pro tři osoby a druhá pro čtyři osoby.

Před roubenkou je příjemné posezení pod vzrostlými stromy, děti si mohou hrát na nedalekém dětském hřišti.

V roubence lze celoročně trávit prodloužené víkendy, oslavit menší události anebo si užít skvělou dovolenou. Ubytování je ideální i pro dvě rodiny nebo menší ?remní akce. Je určeno pro všechny, kteří chtějí být dohromady a zároveň si nepřejí přítomnost dalších ubytovaných.

Pobyt v objektu si můžete objednat telefonicky nebo emailem.

 

Certi?kováno značkou „Kvalita z Hlinecka“ bylo ubytovací zařízení:

Kolekce mléčných výrobků

Roubenka s červenými okny

 

Certifikáty:

Certifikát Hana Holfeuerová - Roubenka s červenými okny  - 2018

 

Milovníci sportu mohou na Hlinecku od jara do podzimu provozovat cyklistiku, v okolí je velké množství zajímavých cyklotras pro horská i silniční kola. Na své si přijdou milovníci golfu, kteří mohou navštívit nedaleké golfové hřiště ve Svobodných Hamrech. Krajina je ideální i pro pěší turistiku a na podzim pro houbaření. V zimě je možné navštívit Skiareál Hlinsko, který nabízí dvě sjezdovky se třemi moderními lyžařskými vleky, dětským cvičným svahem i večerním umělým osvětlením. Amatérští i zkušení běžkaři ocení hustou síť upravených běžeckých tratí. Celoročně je v Hlinsku otevřen plavecký bazén a v zimě lze využít veřejné bruslení místního zimního stadionu.

Přímo v areálu Betléma je umístěno Infocentrum s malou expozicí dřevěných hraček, kde také pracovníci poradí s výlety do okolí. Je možné zde získat mapu Hlinska, publikace z území i drobné dárky. Celoročně lze s průvodcem navštívit Památkovou rezervaci lidové architektury Betlém Hlinsko s expozicí nehmotného dědictví Unesco nebo unikátní tkalcovskou dílnu. Několikrát ročně se při selských trzích nebo jarmarcích centrum Betléma zaplní stánky a od června do září v rámci akce Duhové léto je připraven zajímavý program. V Městském muzeum a galerii je od roku 1960 každoročně připravována ve spolupráci s Národní galerií v Praze výstava Výtvarné Hlinecko. Celoročně zde také funguje Multifunkční centrum se zajímavým programem, kino a v sezóně i letní kino.

Na nedalekém Veselém Kopci je možné navštívit Soubor lidových staveb Vysočina, jehož historické objekty přinášejí svědectví o bydlení a hospodaření drobných zemědělců od poloviny 19. století do poloviny 20. století. Expozice jsou bohatě vybaveny předměty vytvářejícími atmosféru, která Vás přenese do minulosti.

 

Kontakt:

Antonín Holfeuer
Krátká 450
539 01 Hlinsko
Tel.: +420 777 315 045
E-mail: antonin.holfeuer@seznam.cz
www.stylovaroubenka.cz

 

Propagační materály k udělené značce: