Penzion Betlém Hlinsko

Horácká architektura

Penzion Betlém je umístěn v centru města Hlinska ve stejnojmenném skanzenu, který je součástí Souboru lidových staveb Vysočina. Zčásti roubená a zčásti zděná budova byla postavena v roce 2004 v duchu původní horácké architektury.

Penzion nabízí svým hostům osm pokojů a to pět dvoulůžkových pokojů, dva třílůžkové pokoje a jeden dvoupokojový apartmán. Většina pokojů je s možností přistýlek. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, TV se satelitním příjmem a wi-fi připojením. Vybavení pokojů je ve stylu starých roubených chalup vyrobeno převážně z masivu. K přípravě jednoduchých jídel slouží hostům společná kuchyňka s plnohodnotným vybavením, která slouží i jako společenská místnost pro 20 osob. Topení je centrální plynové. Sportovně zaměřeným hostům je k dispozici úschovna kol a lyží v odděleném objektu. Pro rodiny s dětmi je připraveno venkovní posezení s dětským koutkem a grilem.

Hostům, kteří si nepřivezou sportovní výzbroj, zapůjčí penzion horská kola, běžecké i sjezdové lyže s kompletním servisem nebo domluví zapůjčení golfového vybavení. Na webových stránkách www.penzionbetlem.cz může návštěvník učinit rezervaci ubytování a vybrat si ze široké nabídky tipů na výlety do blízkého i vzdálenějšího okolí.

 

Certifikováno značkou „Kvalita z Hlinecka“ bylo ubytovací zařízení:

Penzion Betlém Hlinsko

Certifikáty:

 Certifikát Penzion Betlém Hlinsko - Horácká architektura - 2016

Certifikát Penzion Betlém Hlinsko - Horácká architektura - 2018

Certifikát Penzion Betlém Hlinsko - Horácká architektura - 2020

Certifikát Penzion Betlém Hlinsko - Horácká architektura - 2022

Penzion Betlém leží stejně jako město Hlinsko v nadmořské výšce 582 metrů nad mořem na úpatí Českomoravské vrchoviny, v Chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy. V jeho okolí jsou překrásné scenérie, dosud nenarušené civilizací. Ovzduší patří k nejčistším v České republice. Všechny tyto skutečnosti vybízejí k rekreačnímu a sportovnímu vyžití. Značené cyklotrasy několik desítek kilometrů dlouhé zavedou návštěvníky do malebných míst s lidovou architekturou, ke skalním útvarům, k historickým památkám nebo na rozhledny.

Umístění a výhled z oken penzionu vybízí hosty k návštěvě památkové rezervace lidové architektury Betlém ležící v samotném středu města Hlinska. Přímo v Turistickém informačním centru lze navštívit expozici dřevěných hraček z Hlinecka nebo expozici masopustních obchůzek a masek na Hlinecku. Mezi roubenými objekty mohou hosté v letních měsících navštívit kulturní programy a zakoupit suvenýry od regionálních výrobců.

Pěší turisté mohou podle svých sil a schopností prožít nezapomenutelné zážitky při pohybu na čerstvém vzduchu při cestě za přírodními krásami v celém regionu Hlinecka na značených naučných oddechových stezkách. Vedou malebnými místy s kulturními památkami, stavbami lidové architektury, přírodními památkami a dalšími zajímavostmi.

Aktuality o kulturních programech a tipech na výlety v blízkém okolí jsou k dispozici na webových stránkách penzionu.

 

 

Kontakt:

Penzion Betlém Hlinsko
Veleslavínova 1612
539 01 Hlinsko
Tel.: +420 775 006 700
E-mail: penzion.betlem.hlinsko@seznam.cz
www.penzionbetlem.cz

 

Propagační materály k udělené značce: