ARTSY FARTSY

Divadlo stokrát jinak

Mezinárodní festival amatérského divadla a studentského umění ARTSY FARTSY Hlinsko je multižánrový festival, který se zaměřuje hlavně na alternativní kulturu, zvláštní umělecké formy, streetové umění všeho druhu a neotřelé umělecké dovednosti mladých lidí.

Festival ARTSY FARTSY se koná vždy koncem června na různých místech města Hlinska (Multifunkční centrum Hlinsko, Dům dětí a mládeže Hlinsko, Gymnázium K.V. Raise Hlinsko, Betlém Hlinsko, ulice města Hlinska). První ročník festivalu se konal v roce 2012. Za celou dobu jeho konání se festivalu zúčastnili divadelníci a umělci z mnoha zemí, např. ze Slovinska, Rumunska, Portugalska, Bulharska, Egyptu, Maďarska a Polska. Představení ale tvoří pouze část celého programu festivalu, který chce vytvářet prostor i pro nepříliš známé české profesionální i amatérské umělce.

 

Certifikován značkou „Kvalita z Hlinecka“ byl níže uvedený produkt:

Mezinárodní studentský festival ARTSY FARTSY Hlinsko

Certifikáty:

Certifikát ARTSY FARTSY - Divadlo stokrát jinak - 2017

Certifikát ARTSY FARTSY - Divadlo stokrát jinak - 2019

Certifikát ARTSY FARTSY - Divadlo stokrát jinak - 2021

 

Festival připravuje divadelní spolek GT Hlinsko v úzké spolupráci a s podporou Gymnázia K. V. Raise Hlinsko. Dalšími partnery jsou: Městský kulturní klub Hlinečan, Dům dětí a mládeže Hlinsko, Turistické informační centrum Hlinsko a městem Hlinskem. Studenti připravují festival a jeho program sami pod dohledem vedoucí spolku Lady Leszkowové. Pracují velmi tvrdě, aby přinesli ten nejlepší program, na jaký jim síly a finance stačí. Studenti získávají při přípravách festivalu praktické dovednosti v oblasti cizích jazyků, počítačové grafiky, marketingu a hlavně základní společenské dovednosti pro každodenní styk. Připraveny jsou akce neotřelé, neobvyklé, trochu experimentální a trochu alternativní. Díky festivalu mají diváci možnost poznat divadelní, hudební a taneční soubory, které jsou na velmi profesionální úrovni, ale v tradičních médiích se příliš nevyskytují. Připravený umělecký program nemá pouze pobavit, snaží se poukázat i na ožehavá témata dnešní společnosti a nutí diváka k zamyšlení.

Festival je většinou rozdělen na divadelní den v Multifunkčním centru Hlinsko (celý den probíhají divadelní představení), hudební den ve staré teplárně naproti Bille (koncerty kapel, fire show, BMX show) a rodinný den na Betlémě, kde jsou připraveny pro návštěvníky kreativní workshopy, ochutnávky zahraničních kuchyní, streetová divadla, street art, soutěže a hudební a taneční vystoupení zahraničních souborů.

Festival, který trvá několik dní, je určen pro všechny věkové kategorie.

 

 

Kontakt:

Občanské sdružení GT Hlinsko
Lada Leszkowová
Holetín 5
539 01 Hlinsko
Tel.: +420 728 931 259
E-mail: ladakusa@gmail.com
www.artsyfartsy.cz
www.gthlinsko.cz

 

Propagační materály k udělené značce: