Medovinka, s.r.o.

...vše od včel

Společnost Medovinka, s.r.o. vznikla v roce 2008. Zaměřuje se na zpracování včelích produktů, zejména na výrobu medoviny a prodej medů. Společníci vyrábí nejvíce druhů medovin v ČR, a to medovin čistých, s příchutěmi, s bylinkami a ovocem. Medovinka, s.r.o. nabízí také med z vlastní produkce i medy s příměsemi (ovoce, ořechy) a další včelí produkty. Společníci ?rmy Medovinka mají v současné době 100 včelstev.

Medovina je velmi starý nápoj, který pili již staří Keltové. Výroba a vlastnosti připomínají víno.

Hlineckou medovinu si můžete zakoupit osobně v kamenném obchodě na Poděbradově náměstí v Hlinsku od pondělí do pátku, mimo otevírací dobu dle dohody. Dále můžete k nákupu využít internetový obchod na webových stránkách www.medovinka.eu.

K pravidelně navštěvovaným akcím v regionu patří skanzen Veselý Kopec, jarmarky a selské trhy na Betlémě v Hlinsku.

 

Certifikován značkou „Kvalita z Hlinecka“ byl níže uvedený produkt:

Hlinecká medovina

Certifikáty:

Certifikát Medovinka, s.r.o. - ...vše od včel - 2014

 

Hlinecká medovina

Patří do kategorie nejkvalitnějších medovin produkovaných v celé České republice. Je vyráběna studenou cestou, kdy se základ lesního a nektarového medu a vody nevaří a v medovině tak zůstávají všechny prospěšné látky, které obsahoval med. Po vzniku základu a po případném vychladnutí se přidávají speciální kvasinky. Medovinový základ kvasí 4 – 8 týdnů při stanovených teplotách. Po vykvašení se základ nechá zrát v chladných místnostech 3 měsíce až 2 roky (i více). Hlinecká medovina je vyrobena bez dolihování, barvení, konzervačních látek a cukru. Používaná voda na výrobu medoviny je z Hamerské přehrady. Na 1000 l medového roztoku bylo použito cca 450 kg medu. Medovina je vyrobena z nektarového a medovicového medu a obsahuje 13 % alkoholu.

Medovina má světlou barvu, taková, která vznikne při smísení medu a vody. Alkohol v hlinecké medovině pochází pouze z vykvašeného medu. Stabilizace medoviny je zajištěna dvojitou ?ltrací a garantovaným obsahem alkoholu.

Kvalita výrobku je standartní, odpovídající českým vyhláškám o alkoholických nápojích.

 

Kontakt:

Medovinka, s.r.o.
Poděbradovo náměstí 12
539 01 Hlinsko
Tel.: +420 606 827 433
E-mail: info@medovinka.eu
www.medovinka.eu

 

Propagační materály k udělené značce: