Karel Makovský

Dřevo-dar stromů

Dřevěné hračky se v Dědové, kde ?rma sídlí, vyráběly již od konce 19. století. Hračky a dekorativní předměty jsou výběrem toho nejlepšího, co ?rma pana Makovského v malé vsi v srdci Českomoravské vrchoviny vyrábí již od roku 1992. Firma navázala na dlouholetou tradici výroby dřevěných hraček na Hlinecku. Při zhotovování výrobků se nesnaží vyrábět repliky historických hraček, ale naopak jít ve vývoji hraček neustále kupředu a spojovat historický základ výroby s moderním designem. Dřevo, jednoduchost a milý vzhled hra čky je pojítkem mezi historií a dnešním dynamicky se rozvíjejícím světem techniky. Důležitou zásadou výroby je také důraz na kvalitu a ekologii, proto vždy ve výrobě dbají na původ kmenů stromů. V poslední době se výroba zaměřuje také na různé dřevěné obaly, reklamní předměty a ostatní dřevěné výrobky pro užitek i potěchu. Kromě výrobků sériově vyráběných nabízí ?rma výrobu dle přání zákazníka či gra?ckého návrhu. Veškerý dřevěný odpad, který vzniká ve výrobě, je spalován v ekologických zplynovacích kotlích, které splňují ty nejnáročnější imisní limity. Piliny i hobliny se lisují na brikety, které se používají buď k vytápění anebo jsou nabídnuty k prodeji. Hračky splňují nejnáročnější Evropské normy a všechny jsou certi?kovány ve zkušebních ústavech. Samozřejmostí je též vydání prohlášení o shodě platnými normami a technickými požadavky na hračku.

 

Certifikován značkou „Kvalita z Hlinecka“ byl níže uvedený produkt:

Kolekce dřevěných hraček

Kolekce dekorativních předmětů ze dřeva

Certifikáty:

 Certifikát Karel Makovský - Dřevo-dar stromů - 2016

Certifikát Karel Makovský - Dřevo-dar stromů - 2018

 

 

Kolekce dřevěných hraček

Zahrnuje puzzle v rámu, puzzle bez rámu, abecedu, čísla, stavebnici Golo, hračky na kolečkách, provlékací hračky a muzikální hračky.

Kolekce dekorativních předmětů ze dřeva

Zahrnuje dětská ramínka a věšáky, svícny, vánoční ozdoby smrkové, ozdoby bukové s mašlí a další.

Právě dřevěná hračka svým materiálem a technickým pojetím je pro dnešní děti jakousi připomínkou závislosti člověka na přírodě, modeluje vztah dítěte k historii a přírodě samé. Proto najdete mezi výrobky hlavně zvířátka všeho druhu a snad právě dřevěná skládanka ovlivní budoucí vztah dítěte ke zvířatům, přírodě a tím i celému světu. Nezanedbatelnou předností hraček je možnost snadné likvidace po ukončení jejich životnosti, tudíž nedochází k zatěžování životního prostředí dalšími zbytečnými odpady. I když se předpokládá, že výrobky budou užívány řadu let.

Všechny výrobky si můžete objednat přímo na stránkách www.makovsky.cz nebo zakoupit v prodejně Bylinka Hlinsko – Čelakovského 134, Hlinsko.

 

 

Kontakt:

Karel Makovský - dřevovýroba
Dědová 77
539 01 Hlinsko
Tel.: +420 724 870 196
E-mail: makovsky@makovsky.cz
www.makovsky.cz

 

Propagační materály k udělené značce: