AS-Real a.s. - Koulier

Tradiční česká ruční práce

Petr a Kateřina Šrámkovi navazují sklářskou dílnou Koulier na tradici předků, kteří na Oflendě hospodařili od 17. století. Pokračují ve výrobě poté, co na jaře 2021 byla uzavřena výroba vánočních ozdob v Horním Bradle na Chrudimsku. Výroba se na Oflendě spustila v září 2021 a jejím hlavním cílem je od začátku jediné – zachování českého řemesla a úcty k této krásné tradici.

Koulier vyrábí foukané a ručně zdobené ozdoby všemožných tvarů, velikostí, barev a dekorů. Firma vychází z tradičních forem a tvoří nové tematické kolekce. Hlavní surovinou jsou skleněné trubice o různé síle stěn, ze kterých se ozdoby foukají. Ozdoby se vyrábí rukama a srdcem českých sklářů. Sklo je pro ně hmota, na kterou zachytí emoce a vypráví příběhy. Skleněné ozdoby jsou celoroční záležitostí. Jako dekorace na vánoční stromeček, ale i jako dekorace do výlohy prodejny, výzdoba na Velikonoce, při oslavě narozenin či oslavě výročí. Každý kus je jedinečný originál.

 

Certifikován značkou „Kvalita z Hlinecka“ byl níže uvedený produkt:

Vánoční ozdoby z Oflendy

Certifikáty:

Certifikáty AS-Real, a.s. – Vánoční ozdoby z Oflendy – 2022

 

Exkurze do výrobny:

Firma Koulier nabízí jedinečný zážitek podívat se přímo pod ruce foukačů a malířek!

Zákazníci se mohou přesvědčit na vlastní oči o kouzlu sklářského řemesla. Při exkurzích do výroby se mohou těšit na ukázku celého procesu výroby vánočních ozdob, a to od foukání, barvení, zdobení i balení a expedici. Seznámí se zde se sklářskými surovinami, nářadím i postupy při foukání a dekorování ozdob. Exkurze probíhají každý všední den a také o víkendech dle aktuální otevírací doby.

Tvořivá dílna pro malé i velké:

V nově zrekonstruované dílně, která plynule navazuje na prohlídkový okruh, si budou moci malí i velcí sami nazdobit předem vyfoukané baňky všech tvarů a velikostí přímo podle svých představ. Těm, kteří si na zdobení sami netroufají, pomůže profesionální malířka, která vytvoří ozdobu na přání.

Prodejna Koulier na Oflendě:

Všechny kolekce ručně foukaných skleněných ozdob, a to včetně těch nejnovějších si mohou zákazníci zakoupit v místní prodejně, která je otevřena každý všední den a také o víkendech dle aktuální otevírací doby.

 

 

AS-Real, a.s. - Koulier
Vladimíra Jelínková
Oflenda 10, Mrákotín
539 01 Hlinsko
Tel. 608 606 692
E-mail: vanocni.ozdoby@koulier.cz
www.koulier.cz

 

Propagační materály k udělené značce: