na úvod
Místní akční plán / Inspirace
 
  navigace: úvod / Místní akční plán / Inspirace

 

Soutěž ROB A BOTKA ve světě financí
1.11.2017

více na www.mashlinecko.cz/elearning






Komiks Aranka
31.10.2017
Příběh ARANKY je připraven pro děti 1. stupně jako pomůcka ve výuce, která je zaměřena na vysvětlení problematiky sociálního začleňování vyloučených dětí a jejich zapojení do systému vzdělávání v naší zemi formou komiksového příběhu. V příběhu je snaha ukázat a vysvětlit jinakost některých dětí ve škole a vést kolektiv ve třídě k toleranci a ne jejich šikaně.

Tým MAP ORP Hlinsko zpracoval pravdivý příběh Aranky komiksovou formou, která by mohla být pro děti formou a konceptem zajímavá.

Snahou příběhu je vysvětlit „jinakost“ Aranky a někdy i důvody jejího jiného chování nebo jejího jiného pochopení některých situací s výsledkem, že i když je někdo jiný než většina, nemusí být špatný. Mělo by to vést i k pochopení, že pro samotného jedince, který také vstupuje do jiné společnosti, je to mnohdy těžké.

Příběh je zpracován na základě prezentace a souhlasu paní Ivety Millerové z Úřadu vlády-Asociace pro sociální začleňování, která spolupracuje s týmy Místních akčních plánů po celé republice. Komiks vytvořil Martin Horák a Jiří Louthan.






Komiks Libuše
30.10.2017
S vysílačkou Libuší je spojeno mnoho příběhů a lidských osudů. Některé jsou se šťastným, většinou však s tragickým koncem. Příběhy osob, které se s Libuší setkaly, se vyznačují odvahou, odhodláním a silným vlastenectvím, ale někdy i lidskou slabostí, bolestí a umíráním.

Jednotlivé komiksové příběhy a jména vycházejí z faktických historických údajů a záznamů, které jsou zmapovány historicky a popsány v knihách.

Zdroj: LEŽÁKY a odboj ve východních Čechách: Vojtěch Kyncl a Jiří Padevěd, Kamila Chvojková, Pavel Šmejkal, Adolf Vondrka

Scénář: Olga Ondráčková

Kresby: Martin Horák, Jiří Louthan